Tik šįryt išlipęs iš troleibuso pastebėjau šituos viešuosius priminimus, kad Maironiui – 150, t.y. kad šie metai – Maironio metai.
Nežinau, kiek nuošimčių praeinančiųjų sustos ir perskaitys (iki galo) tuos eilėraščius. Vienas iš dešimties/dvidešimties/etc.?
Kitas klausimas rimtesnis: kodėl parinkti būtent tokio – patriotinio, agitacinio pobūdžio eilėraščiai? „Pirmyn į kovą“, „Nepriklausomybę atgavus“. Tai tikrai ne geriausia, t.y. meniškiausia, ką Maironis sukūrė.
P.S. Skaitydamas apie lietuvių poezijos antologijas persų kalba, pagalvojau: o jei tie viešai rodomi Maironio eilėraščiai būtų ir kitomis kalbomis (nebūtinai farsi ar jidiš, bet, tarkim, ir lenkiškai, ir latviškai, ir angliškai, ir rusiškai ar dar kokia)? Bent jau ten, kur turistai pašmirinėja (prie viešbučių, senamiesty). O ir mums gal visai įdomu būtų – mėgintum prisimint originalą.
Prieduras (2012-01-17). Kad susidarytum vaizdą apie tai, ką vis dėlto derėtų vadint Maironio metų reklamine kampanija, reiktų dienos ar net daugiau. Vakar akies kraštu pro troleibuso langą pastebėjau, kad į stiklinius kubilus kai kur įdėta ir jauno Maironio nuotrauka; šįvakar prie autobusų stoties (laukdamas 16 troleibuso), – kad laukimo paviljono įstiklintame reklaminiame plote – „Užmigo žemė“.
Pala, regis, supratau: viską lemia eilėraščio ilgis, o ne tematika ar meninė vertė. Palygint trumpas eilėraštis („Užmigo žemė“ – trys ketureiliai = 12 eilučių) – eksponuojamas viešojo transporto laukimo paviljonų stenduose, o jei ilgesnis (pvz., „Pirmyn į kovą“: 6 × 4 = 24 eilutės; „Nepriklausomybę atgavus“: 4 × 7 = 28 eilutės) – į stiklinius kubilus kišamas. Logiška. Nors kita vertus, laukdamas viešojo transporto žmogus turi kur kas daugiau laiko ir galėtų ilgesnį eilėraštį perskaityt negu skuosdamas pro kubilus.
— įrašo papildas
(cc) (by:) —vg— [filologas (platesniąja prasme) ir batautojas]
2012-01-12
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
-
▼
2012
(147)
-
▼
sausio
(18)
- (246) In memoriam Birutės Vanagienės (*1934-11-09 ...
- (247) Tarp kitko: Sapiegų parko vartai iš Antakaln...
- (248) Visiškai tarp kitko: du dalyku, digresija ir...
- (249) Maironio metai de visu
- (250) Donelaitiana, iii: logotipas
- (251) Iš popieryno, iv: ką galėtų reikšt m. ž.?
- (252) Sovietmetis: apie unikalų tiesosakos būdą
- (253) Užparaštė, xxv: dar apie vieną akrostichą
- (254) Visiškai tarp kitko: apie spaliukus
- (255) Užparaštė, xxvi: apie dienos istorijas
- (256) Visiškai tarp kitko: apie tai, kas blogiausia
- (249.1) Maironio metai de visu: papildas
- (257) Užparaštė, xxvii: apie Gedos kasdienraščius
- (258) Iš popieryno, v: apie paneigimus, atitaisymu...
- (259) Tarp kitko: mėgstantiems kapines, ypač žemai...
- (260) Tarp kitko: kas turėta galvoj?
- (261) Visiškai tarp kitko: pėdsekystė
- (262) Miłoszo exmetų vilniškieji kontekstai
-
▼
sausio
(18)
- —vg—
- tinklaraštis št apie št įvertintas Šiaurės Atėnų red aktorės GK megztu šaliku (2011 IV 1), Vytauto Kubiliaus premija (2013) ir Poezijos pavasario prizu už eseistiką (2016)
Turbūt tie eilėraščiai tinka sausio 13-jai ir vasario 16-jai.
AtsakytiPanaikintiTom progom gal ir tinka, bet negi dėl „tinkamumo“ Maironio metai buvo skelbti?
PanaikintiUžmigo žemė vis dėlto yra puikus tekstas. O žinant mūsų tautinio identiteto silpnumą, aktualūs man rodos ir kiti tekstai. Tik gal nesmagu tai, kad kelia išankstinį nuobodį... :)
AtsakytiPanaikinti