Tataigi: Nemuno žurnalo 1968 metų 8 numerio trečiame viršelio puslapy buvo paskelbta Jono Varno karikatūra.
Komentaras – Horacijaus Drapako = Alekso Dabulskio 300-ajam Nemuno numery:
Per kažkokį partinį pasitarimą, į kuriuos anais laikais periodinių leidinių redaktorius valdžia kviesdavo vos ne kiekvieną savaitę, baltųjų rūmų [LKP CK, dabar Vyriausybės rūmai] koridoriuje prie „Nemuno“ redaktoriaus [Antano Drilingos] prišoko garsusis pogrindininkas ir čekistas Balys Baranauskas. Jis mosavo žurnalu ir piktai šaukė:Deja, nežinau, kaip šita istorija klostės toliau. Nebent karikatūristo Jono Varno atminty kas likę. O šiaip, visai smagu įsivaizduot, kaip galėjo vykti toks CK biuro posėdis...
– Ką jūs darot? Elgiatės kaip piemenys! Politiniai analfabetai! Provokatoriai!...
– O ką mes padarėm? – išklausęs ilgą tiradą, nedrąsiai pasidomėjo redaktorius.
– Štai! Štai! Tyčiojatės iš karo veteranų, iš pogrindžio kovotojų! [...] Kovų draugai man skambino. Prašė iškelti šį klausimą biuro posėdyje. Aš būtinai iškelsiu ir pareikalausiu žurnalą uždrausti.
– Bet juk čia tik katinai... – bandė teisintis redaktorius.
– Žinau aš jūsų katinus! Kovose už tarybų valdžią mes praradome sveikatą, netekome kojų, rankų, akių, o jūs dar tyčiojatės tiek iš mūsų, tiek iš tėvynės apdovanojimų.
Ir nuplevėsavo su žurnalu rankose, vis pakišdamas ideologijos šulams po nosim medaliuotus katinus. (Nemunas, 1992, nr. 3, p. 59)
Štai ir ezopinė kalba, ir sovietmečio x failai: „Истина где-то там“ :)
P.S. Peržiūrėjau pirmųjų trejų metų Nemunus; rinkau medžiagą pagrįst tezei: gal Sovietų Sąjungoj sekso ir nebuvo, nežinau, bet sovietinėj Lietuvoj – buvo; net raudonasis generolas Jonas Petronis taip manė.
Rūmai 1968 m., matyt, vis dėlto buvo ne tie, jie pastatyti 1977-1982 m.
AtsakytiPanaikintiNa va, vėl susipainiojau; bet baltaisiais rūmais juk būtent tas pastatas buvo vadinamas, o gal vėl klystu?
PanaikintiGal „baltieji rūmai“ tame kontekste lygu „aukščiausios valdžios įstaiga“?
AtsakytiPanaikintiVargu; manau, turimas galvoj pastatas, kuriame buvo būtent LKP Centro komitetas, o kur jis 1968-ais bazavosi, bala žino. Be to, dar pagalvojau, galėjo ir Dabulskis senesnį įvykį kilstelt į naujesnį pastatą, ne tokių juokų mūsų atmintis iškrečia. :)
PanaikintiLietuvos Komunistų partijos Centro Komitetas; Adresas:Lenino pr. 11; Dabartinis gatvės pavadinimas:Gedimino pr.; Metai:1964.
AtsakytiPanaikintiPastatas vėlaiu buvo rekonstruotas, pastatytas priestatas.
Pagal http://vilnius21.lt/seniadresai.php?i=58&t=lietuvoskomunistupartijoscentroko.
Gedimino pr. 12 - Pašto taupomosios kasos rūmai
Pastatas pastatytas 1937. Varšuvos architektai - Zbigniew Pugiet, Juliusz Żurawski. Statybai vadovavo inž. arch. Jan Borowski.
Sovietmečiu - LKP CK, nuo 1948 m. - Partijos istorijos institutas. Dabar - SEB Vilniaus bankas. 1996 m. pastatas buvo rekonstruotas. II aukšte, už fontano, restauruota freska "Fortvna".
Gedimino pr. 14 - Lenkijos krašto ūkio bankas.
Pastatytas 1937-1938. Varšuvos architektai J.Pankowski, S.Gałęziowski
Statybai vadovavo inž. arch. Jan Borowski.
Sovietmečiu - LKP CK skyriai, 1950-1990 m. - komjaunimo CK būstinė.
Lietuvos laikais keletą kartų keitė savininkus. Dabar priklauso B.Gudeliui ("Kristianos" savininkui). 2005-2006 m. buvo atlikta rekonstrukcija.
Šių pastatų statybos laikotarpiu prospektas vadinosi ulica Mickiewicza.
Šaltinis: http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=4482
Giedrius
Ačiū, Giedriau; išeina, 1968 LKP CK buvo ten, kur dabar Vyriausybė, tik pats pastatas atrodė šiek tiek kitaip – nerekonstruotas ir be priestato.
Panaikinti