Kiekvienąkart pamatęs šitą skelbimą pagalvodavau: kodėl tik Petrui, Antanui ir Jonui? O Anuprui? Kodėl plakato rengėjai žiauriai nupjovė vieną brolį (pirmą iš dešinės; visa nuotrauka iš čia)? Kodėl per prastas pasirodė Anupras? Kad apie jį Jonas Aničas monografijos neparašė? Ar kad buvo tik inžinieriaus Petro pagalbininkas?
O kaip vyriausiasis Kazimieras, paveldėjęs tėvo ūkį? O Juozas, išėjęs į kunigus? O seserys?
Ar šeimą, tautą ir valstybę simbolizuot teturi teisę inžinierius, gydytojas ir teisininkas, kurie būtinai privalo būt ir vad. visuomenės veikėjai?
Dabar jau įvykęs ir paminklo konkursas, ir nugalėtojai paskelbti – Regimantas Midvikis, Linas Krūgelis ir Ričardas Krištapavičius (jų sukurto paminklo projektas iš čia).
Žiūrėdamas pagalvojau: prie stalo sėdi trys broliai, bet žvelgia ne viens į kitą, o kažkur tolyn – ar ne ateinančius brolius ir seseris pamatė? Vietos prie stalo yra.
Pasispaudus, ir Vileišienės tilpų.
Ir dar: tai bus paminklas ne Lietuvos kėlėjams, o daugumos supratimui, kas yra laikytini kėlėjais.
Paminklas siaubingas, bet tai jau tapo norma. O ta nukirpta fotkė tai apskritai skandalas. Panašu, kad ir patys Vileišiai nesidžiaugtų tokia dovanėle...
AtsakytiPanaikintiNet jeigu ketvirtas brolis ir nepasižymėjo dideliais darbais,bet paminklas tik su trimis broliais-nesąmonė.
AtsakytiPanaikintiSąmonė ar nesamonė, bet paminklai statomi istoriniams asmenims už jų konkrečius nuopelnus. Niekur nemačiau, kad Čiurlionis būtų pavaizduotas su savo 6 broliais ir seserimis, ko gero visi įžymus Lietuvos žmonės nebuvo visi vienturčiai, bet vaizduoti ištisas šeimas būtų nelogiška. O kodėl vaizduojami tik būtent tie trys broliai, plikim spręsti jų šeimos, giminės nariams, tai jų iniciatyva.
AtsakytiPanaikintiMatot, šis paminklas, mano manymu, kitoks negu Čiurlioniui ar Kudirkai. Kvietime aiškiai įvardinta: ŠEIMAI / TAUTAI / VALSTYBEI. Tad ir kyla klausimų; jų nekiltų, jei tai būtų paminklas trims garsiausiems broliams Vileišiams.
Panaikinti