(cc) (by:) —vg— [filologas (platesniąja prasme) ir batautojas]

2012-09-25

(349) Įsivaizduojamo pokalbio nuotrupa, xii

– Matei a.a. Gintaro Beresnevičiaus nuotrauką, stovinčią šalia Daukanto aikštės su šūkiu „Policijos prievartai – NE!“?
– Mačiau penktadienį po darbo eidamas į VU Filologijos fakultetą. Ne toks ir ilgas kelio galas buvo likęs iki Krėvės auditorijos, kur vyko Broniaus Krivicko skaitymai, bet viską prikėliau atminty, kas su G.B. mirtim susiję. (1) Pripažinkim: tiems policininkams, kurie jį įgrūdo atitinkamon mašinos erdvėn, jis tebuvo (kuo korektiškiau mėginkim įvardinti) linkęs triukšmaut palygint dažnai visiškai prisigeriantis asmuo; mitologas, religijotyrininkas, eseistas ir publicistas, VDU dėstytojas etc.? – nejuokaukim. (2) Virš esančio šūkio turėtų iškilt dar vienas (ne, ne vietoj esančio, virš): „Nesaikingai pijokystei – NE!“ (Gal ir per daug įsijaučiau, taip, tai ir asmeniška; be to, apie priežastį bei pasekmę galvodamas šitą papildą siūlau.)
Tai yra bjauroka spekuliacija žmogaus mirties aplinkybėm, – taip tai, ką mačiau, vertinu.

6 komentarai:

 1. Anonimiškas2012-09-25 22:39

  Saikingai pijokystei TAIP :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kažkaip negerai aprašei. Juk svarbiau kuo jis buvo, o ne kad pijokas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gal ir negerai... Impulsas buvo, matyt, netikęs: supykau, kad spekuliuojama žmogaus mirties aplinkybėmis. Kaip religijotyrininkas, eseistas, vizionierius-provokatorius G.B. tebėra, ir liks, o va jo kaip žmogaus – deja, nebėr. Ir dėl to labiausiai kaltas alkoholis. (Aš ir pats ne koks abstinentas, per dažnai, manau, su juo, su a., santykius aiškinuos, tik ne kavinėse.)

   Panaikinti
 3. o kas nėra iš meninykų gėręs tam pačiam Suokalbyje? Ir išėjęs netvirtai po to policijai jau atiduodamas į nagus? Ir policija tada Archontas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nebuvau tuokart „Suokalby“, tai kaip liudininkas nieko negaliu pasakyt. Palupęs G.B. nebūdavo божый одуванчик, užsukdavo ir į paralelų dausų pasaulį. Netikiu visokiom sąmokslo teorijom, tad, matyt, kviest policiją buvo pagrindo (kvietusiojo manymu). O jau kaip viskas toliau klostės, manom žinantys, nors toj policijos mašinoj ir nesėdėjom. Dėl policininkų kaip archontų nežinau ką pasakyt. Visokių jų turbūt yra. O kad kai kurie ne per daug pagarbiai ir švelniai elgiasi su girtais žmonėm – argi čia koks stebuklas? Nesu linkęs огульно demonizuot visos policijos, bet tikrai geriau, jei pavyksta apsieit be jos.

   Panaikinti

Mano nuotrauka
tinklaraštis št apie št įvertintas Šiaurės Atėnų red aktorės GK megztu šaliku (2011 IV 1), Vytauto Kubiliaus premija (2013) ir Poezijos pavasario prizu už eseistiką (2016)