[Skaitau šįmet išėjusią Rimanto P. Vanago knygą
Akivaras su paantrašte
Pašventupių kronikos: nuojautos ir balsai iš anapus. Išleido
Petro ofsetas, kaip ir kitas Vanago knygas; išleido
Petras Kalibatas. Tai jau 6-oji R.V. serijos
Sieliai (jos paantraštė:
Mano mažieji didieji anykštėnai) knyga. Visas perskaičiau; paskutinę tuoj baigsiu. – Mano galva, tai prasmingiausia, ko gali imtis rašytojo dovaną turintis žmogus. – Prieš porą dienų buvo galvon atklydusi mintis: jei visi Lietuvos rajonai turėtų po Vanagą, kurį turi Anykščiai, – mes turėtumėm galimybę (jei esam skaitantys)
iš pagrindų pažint Lietuvą. – Ačiū, Rimantai, kad Anykščių kraštas tampa pažinus. – Baisu; nei šis, nei tas girt dar gyvą žmogų; imsiu ir pagirsiu, nes gali būt, kad ir nespėsiu mirusio, anksčiau už Patį batus padžiausiu: – Mes žavimės Stonio, Matelio ir kt. dok. filmais, kurie tarptautiniuose festivaliuose ima ir atkreipia dėmesį; tai, ką fiksuoja pasitelkdamas menines priemones dokumentiniuos pasakojimuos Rimantas Vanagas, – nė kiek ne prasčiau, manau. – Pagarba!]
1949-ų gegužė, baisiųjų, daugiųjų trėmimų metas. Pirmiausia – tie, kurie vienaip ar kitaip susiję su partizanais. – Vieta:
Pesliai.
O kur dėt Pumpuką? Toks atsidavęs, geras šunelis. Kad nesektų iš paskos, šeimininkai uždarė jį namuose. Jis kaukė žiūrėdamas pro langą – o Semėnai [tėvas ir motina ir dvi dukterys], į jį žiūrėdami, braukė ašaras... Kai Alfa [sūnus, trėmimo metu namuos nebuvęs] po kurio laiko parėjo namo, šunį rado kaip nesavą – voliojosi po žemę ir toliau kaukė. Išprotėjo. (p. 239)
Ir šunys gali išprotėt? Matyt, gali.
stipru.
AtsakytiPanaikintiO Vanagas rašė apie Anykščių krašto garsųjį keliautoją aferistą Žiogelį?
Nebeatsimenu, reiktų perverst knygų turinius, bet: greičiausiai turėjo rašyt; jis apie visus rašė ir teberašo. Apie Anykščių šūdvežį tai tikrai rašė.
Panaikinti